30. června 2019

Opožděné třetí narozeniny blogu a překvapení k tomu


Na konci března 2016 vyšel na mém blogu první článek. Je konec června 2019, takže jsou to tři roky a čtvrt, co je tenhle blog na světě. Možná už z předchozích "narozeninových" článků víte, že si moc nepotrpím na milníky, bilancování ani na pravidelné vydávání článků :). Přesto jsem si řekla, že tuhle tradici zamyšlení nad tím, kam blog směřuje, nechci porušit a i přes tříměsíční zpoždění článek vydám.

Minimalistka v počtu článků?


S tou frekvencí vydávání článků je to u mě jako na houpačce, to jste si asi všimli. Někdy mě psaní tak chytne, že článků vydám hned několik za sebou (ok, to už se delší dobu nestalo :D), někdy naopak tři měsíce nic. A víte co? Je to tak pro mě v pohodě a nevyčítám si to. Od začátku mám blog nastavený tak, že se nikdy nechci do článků nutit. Není to o tom, že bych neměla nápady na články, dost jich mám rozepsaných, ale na to, abych článek začala psát nebo dokončila, musím mít tu správnou náladu a rozpoložení. Jinak by mě to psaní nebavilo a článek by stál za prd. I o tom je minimalismus, no ne? Nechci chrlit jeden článek za druhým na úkor kvality.

Chápu, že ti, kdo mají rádi moje články, by je asi uvítali častěji. Já se ale nechci nikdy dostat do kolotoče neustálého omlouvání a slibování. Věřte mi, že si ale moc vážím té malinké komunity, kterou jsme kolem blogu vytvořili, ty nejaktivnější z vás si pamatuju a moc mě baví s vámi diskutovat.

Přemýšlím, co tímhletím blábolením chci vlastně říct (chápejte, je velké horko a píšu článek po fakt dlouhé době). Zkrátka že nemám žádný konkrétní důvod, proč občas o sobě nedávám moc vědět. Není to vždy o nedostatku času, ani o důležitých životních etapách, ani o "pifce na sociální sítě" (jak to nazvala jedna milá slečna, která mi psala na Instagramu, jestli žiju :)) nebo o tom, že by mě blog přestal bavit. Jsem prostě jenom impulzivní člověk a teď nějakou dobu ty impulzy nebyly :).

Co plánuju dál


Před pár týdny jeden impulz přišel, ale musel uzrát. Respektive, on už se mi v hlavě střídavě zjevoval a mizel poslední rok. A teď po delší pauze, jsem si řekla, že je čas, zeptat se vás, co s o něm myslíte! Hrozně ráda bych o minimalismu a o tom, jak mi ovlivnil život napsala knížku! Pochopitelně elektronickou, však víte, že sama knihy nechci hromadit. No a protože chci, aby knížku opravdu někdo četl a někomu třeba i pomohla, chci ji napsat tak, aby odpovídala tomu, co lidi o minimalistickém způsobu života nejvíc zajímá a v čem třeba sami tápou.

Vytvořila jsem proto tenhle dotazník, pomocí kterého chci zjistit, jestli by o knížku byl vůbec zájem a na co bych se v ní měla zaměřit, aby pro vás byla užitečná. Budu moc ráda, když mi ho vyplníte co nejvíc upřímně.

Související články

0 komentářů:

Okomentovat

© 2016 Za málem. Většina fotografií na tomto blogu pochází z fotobanky unsplash.com. Používá technologii služby Blogger.