8. listopadu 2021

Hrací koutek –⁠ 1. část

Rozhodli jsme se Vilimu udělat hrací koutek. Prozatím jsou v jeho koutku jen tyhle tři obrázky, které jsme pořídili z e-shopu Poster store, odkud mě oslovili s nabídkou spolupráce. Nabídka obrázků pro děti je tam obrovská, měla jsem problém si vybrat. Mají ale samozřejmě sortiment i pro dospělé, tam je toho ještě víc. :) Moc děkuju Poster store za krásné plakáty i rámy.

Pro vás, mé sledující, nabídli slevu na plakáty 45%,  která platí ode dneška, 8.11. do 14.11. pokud zadáte kód AN45H (neplatí na Kolekce umělců).


Dětský pokoj Vili zatím mít nebude, přestože místnost na to máme. Zatím spí stále s námi (ve své postýlce přiražené k mojí) a myslím, že ještě nějakou dobu tomu tak bude. Odjakživa je kontaktní dítě, má rád naši blízkost i ve spánku, a i my si to užíváme. Dokud nám to tak bude vyhovovat, měnit to nebudeme.

Můžeme si díky tomu užívat výhod multifunkčního pokoje, který je prozatím částečně pracovnou a částečně pokojem pro hosty. A protože je dost velký, stane se z něj částečně i hernička. Vili nemá mnoho hraček, doposud je všechny má v Kallax skříňce, kterou máme v obýváku pod televizí. Uvolnili jsme ji pro něj, a naše knihy dali dočasně do komory (od mala je totiž vytahoval a ničil, vysvětlit se to zatím moc nedalo). Dlouho nám to tak vyhovovalo, Vili chce pořád trávit čas společně s námi, když jsme v obýváku, rozhodně se neděje, že by si hrál sám a už vůbec ne v jiné místnosti. Myslím, že pro dvouleté dítě je to normální, takže se mi dětský pokoj zatím zdá zbytečný. Nakonec by si podle mě stejně během dne všechny hračky donesl zase do obýváku.

Přesto jsme se rozhodli, že bychom pomalu chtěli začít vytvářet oddělený prostor pro jeho hraní. Místnost, kde bude mít herničku, je hned vedle obýváku a vedou do ní velké dvoukřídlé dveře. Když se otevřou dokořán, vznikne v podstatě jako jedna velká místnost, takže se toho tolik nemění, spíš to bude opticky víc oddělené a my snad už nebudeme v obýváku tolik zakopávat o hračky.

Dále do koutku plánuju ještě vlaječky ze zbytků látek, které už mám skoro ušité. Vili bude mít brzy narozeniny. Od babičky dostane knihovničku a od nás hrací koberec se silnicí. No a to hlavní, komoda na ukládání hraček? To bude Trofast z Ikea, kterou se už týdny snažím sehnat z druhé ruky, ale zatím se mi to nedaří. Ještě chvíli budu zkoušet, ale asi to nakonec dopadne tak, že koupíme novou. Nenašla jsem totiž nic jiného, co by se mi pro ukládání hraček tolik líbilo.

Tak se těšte na druhý díl, kde už vám snad ukážu koutek celý, se vším všudy. :) 

Jak to mají vaše děti? Od kdy měly samostatný pokoj a od kdy ho opravdu využívají?

P.S. Ještě si Matěj vybrat tuhle abstrakci k sobě do pracovny.Související články

1 komentář:

  1. Hledáte něco, co by se hodilo do hracího koutku? Tady zde máme pro Vás inspiraci. Tento předmět je prostě dokonalým doplňkem pro hravou atmosféru. Jeho funkčnost a zábavnost poskytnou dětem mnoho radosti a kreativity. Je to skvělý způsob, jak přeměnit obyčejný prostor na místo plné dobrodružství a her. Každý detail tohoto předmětu je navržen s ohledem na bezpečnost a potřeby dětí. Překvapte je tímto skvělým doplňkem do hracího koutku a poskytněte jim nekonečné možnosti pro jejich fantazii. Je to ideální prostředek pro rozvoj jejich dovedností a sociálního interakce. Buďte kreativní a vyberte předmět, který podporuje jejich hravost a radost. Přineste jim skutečný hrací ráj tímto výběrem do hracího koutku, který bude jejich oblíbeným místem pro hry a zábavu.

    OdpovědětVymazat

© 2016 Za málem. Většina fotografií na tomto blogu pochází z fotobanky unsplash.com. Používá technologii služby Blogger.