13. prosince 2021

Minimalistická vánoční výzdoba s minimem odpadu

Tohle nebude ani tolik článek, jako spíš fotogalerie. Chtěla jsem někam dát na jedno místo fotky vánoční výzdoby, kterou jsem u nás doma loni nebo letos v adventu vyrobila. Mým přáním je, aby fotky sloužily jako inspirace, nikoliv jako zdroj stresu nebo porovnávání se. Takže pokud vás vyrábění nebaví anebo celkově výzdobu moc neřešíte, nenechte se rozhodit. :)


Pomeranče na větvi na okně

Náklady skoro nulové a jaká paráda! V lese jsme našli větev, kterou máme silonem přidělanou ke garnýži už celoročně, jen obměňujeme výzdobu. Světýlka jsou z Ikea na baterky a jsou dost chytrá! Každý den se samy zapnou ve stejný čas a po šesti hodinách se vypnou. Nechávám je na větvi taky celoročně a svítíme s nimi celý podzim i zimu, nejen na Vánoce.

Náklady skoro nulové a jaká paráda! V lese jsme našli větev, kterou máme silonem přidělanou ke garnýži už celoročně, jen obměňujeme výzdobu. Světýlka jsou z Ikea na baterky a jsou dost chytrá! Každý den se samy zapnou ve stejný čas a po šesti hodinách se vypnou. Nechávám je na větvi taky celoročně a svítíme s nimi celý podzim i zimu, nejen na Vánoce.Vánoční "stromeček"
Závěs s pomerančem, badyánem a skořicí

Pomeranč s korálkem a větvičkouHvězda z papírových tašek

Tahle hvězda je vyrobená z rozstříhaných papírových tašek z nákupů. Návod najdete na Instagramu úžasně tvořivé a nadané Zuzany Vršanské ve výběrech jako "hvězdička".


Věnec z vyšívacího kruhuAdventní kalendář


Ušít 24 stejných pytlíčků je po chvíli trošku nuda, ale s podcastem v uších to jde lépe. Hlavní ale je, že pak máte vystaráno na x let dopředu a pytlíčky už pak stačí jen naplnit.

Stáhla jsem si také adventní kalendář od zmiňované Zuzany Vršanské (24 krásných ilustrací) a za každý rozbalený pytlíček a snědenou dobrotu připnu kolíčkem jednu z nich. Stáhnout můžete tady.

Související články

1 komentář:

  1. Ahoj, musím říct, že je to nádhera. Inspirovalo mě to, že bych si vyrobila vánoční výzdobu sama. Proto jsem začala sháněla nějaké vánoční světýlka. Na internetu jsem na těchto webových stránkách objevila přesně takové bych potřebovala k vánoční výzdobě. Čauky

    OdpovědětVymazat

© 2016 Za málem. Většina fotografií na tomto blogu pochází z fotobanky unsplash.com. Používá technologii služby Blogger.